• Nowy

Brutto
Ilość

Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami” to już piąty tom zbioru zadań konkursowych z Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego. Prezentujemy w nim zadania wraz z pełnymi rozwiązaniami ze wszystkich etapów i poziomów konkursu w latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022.
Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego to prestiżowy konkurs umiejętności matematycznych dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowany przez matematyków Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku we współpracy z nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.
Zbiór zadań dedykowany jest wszystkim miłośnikom matematyki, uczniom przygotowującym się do konkursów i olimpiad matematycznych, a szczególnie tym biorącym udział w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego. Mamy nadzieję, że zbiór zadań trafi również do nauczycieli matematyki, studentów matematyki specjalności nauczycielskiej oraz wszystkich dorosłych entuzjastów Królowej Nauk. (Fragment Wstępu)

Tytuł
I. Domnik, Z. Lewandowska, M. Turowska