Statystyczne badanie współzależności cech typu dyskretne kategorie, cz. 1
search
  • Statystyczne badanie współzależności cech typu dyskretne kategorie, cz. 1

Statystyczne badanie współzależności cech typu dyskretne kategorie, cz. 1

52,50 zł
Brutto
Ilość

Celem książki jest dostarczenie czytelnikowi gotowych implementacji komputerowych wszystkich zagadnień opisanych w tej pracy. Jest to swoiste połączenie statystyki z informatyką, a dokładniej połączenie zagadnień dotyczących badania współzależności cech z programowaniem w języku Visual Basic for Applications (VBA). Aplikacje sporządzone w tym języku wraz z arkuszem kalkulacyjnym umożliwiają wykonanie skomplikowanych obliczeń, wygodne gromadzenie danych i atrakcyjną prezentację wyników. Wbrew wygłaszanym opiniom takie oprogramowanie jest często wykorzystywane przez praktyków.
Procedury napisane w języku VBA zawarte w tej książce nie są dostępne w innych źródłach.
Niektóre z zagadnień, które te procedury obliczają, są natomiast dostępne w profesjonalnych pakietach statystycznych. Jednak takie oprogramowanie jest bardzo drogie i jego zakup staje się mało opłacalny w sytuacji, gdy nie wykorzystuje się go do codziennej pracy zawodowej. Należy także wspomnieć, że narzędziem do analizy danych statystycznych jest środowisko R, powszechnie dostępne na licencji GNU. Obsługa tego języka wymaga jednak od czytelnika znajomości specjalnych kodów i instalowania dużej liczby specjalistycznych pakietów. Obsługa procedur zamieszczonych w książce jest bardzo prosta.
Wystarczy, aby czytelnik umiał – po dokładnej analizie przedstawionych przykładów i objaśnieniu głównych instrukcji języka VBA – zastosować techniki „kopiuj i wklej” w celu przygotowania własnego, specjalistycznego oprogramowania (Ze Wstępu).

655

Opis

Tytuł
Statystyczne badanie współzależności cech typu dyskretne kategorie, cz. 1
Autor
Piotr Sulewski
Rok wydania
2014
Liczba stron
457
Format
A5
Okładka
miękka
ISBN
978-83-7467-238-2